Redakcja

Redaktor Naczelny:

 

Monika Perendyk_mniejszeMONIKA PERENDYK

Certyfikowany Profesjonalista Inżynierii Wymagań, Prezes Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań, którego celem jest ugruntowanie powszechnej świadomości znaczenia inżynierii wymagań oraz jej interdyscyplinarnego charakteru. Absolwentka Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Analityk biznesowy/systemowy ze specjalizacją w sektorze finansowym ze szczególnym wskazaniem na branżę leasingową oraz CFM. Posiada wieloletnie doświadczenie w analizie i wdrażaniu systemów klasy ERP w firmach produkcyjnych oraz tworzeniu dedykowanych systemów dla firm usługowych. Założyciel i redaktor naczelna magazynu: REQ Magazyn. Propagator dobrych praktyk w zakresie komunikacji z Klientem oraz prowadzenia analizy w złożonych projektach. Trener i wykładowca na Politechnice Warszawskiej. Autorka bloga: www.analizawymagan.pl.

 Linkedin

 

Zespół Redakcyjny:

 Włodzimierz DąbrowskiDR INŻ. WŁODZIMIERZ DĄBROWSKI

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami IT, inżynierii oprogramowania, jest certyfikowanym kierownikiem projektów (P2P) i audytorem. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów i projektowania systemów IT. Jest autorem lub współautorem ponad 60 publikacji krajowych i zagranicznych w tym 4 podręczników akademickich z tej dziedziny. Na co dzień jest wykładowcą na Politechnice Warszawskiej i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

 

 Linkedin

 

Artur KiełbowiczARTUR KIEŁBOWICZ

Starszy Konsultant/ manager posiadający 10-letnie doświadczenie projektowe, pracujący w projektach informatycznych jako analityk, architekt, szef wdrożenia. W projektach doradczych pełni rolę eksperta od procesów IT Governance (analizy, zarzadzanie zmianą, metodyki wytwórcze oprogramowania). Od kilku lat realizuje się jako ekspert zarówno od metodyk zarządzania projektem, portfelem projektów jak również praktyczną implementację tychże zestawów zasad poprzez wdrażanie zmian w kulturze projektowej u klientów oraz wdrażanie systemów klasy PPM (Project Portfolio Management). Trener oraz współautor materiałów szkoleniowych dla szkoleń z zakresu:  inżynierii oprogramowania tj. zarządzania wymaganiami na systemy IT, modelowanie biznesowe, modelowanie UML, proces wytwórczy,zarządzania projektem, programem, portfelem. Autor strony: www.kielbowicz.net.pl

 

Linkedin

 

 

Rafał StańczakRAFAŁ STAŃCZAK

Konsultant Quality Assurance i Scrum, manager IT z bogatym doświadczeniem w kilku dużych międzynarodowych projektach z rożnych branż (telekomunikacja, ubezpieczenia, e-commerce, bankowość). Certyfikowany Scrum Master, właściciel bloga www.scrumdo.pl w ramach, którego dzieli się posiadaną wiedzą ze społecznością polskiego IT. Aktualnie Scrum Master w dwóch zespołach projektowych oraz Koordynator Quality Assurance portfela produktów w szwajcarskiej firmie z branży bankowej. Biorąc udział w projektach zawsze koncentruje się na dostarczaniu wartości klientom, usuwa przeszkody stojące przed zespołami w drodze do realizacji celu oraz dba o finalną jakość produktu. Członek organizacji Scrum Alliance. Pasjonat metodyk lekkich zarzadzania projektami z naciskiem na Scrum i Lean.

Linkedin

 

 

marek_zawadzkiMarek Zawadzki

Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, od wielu lat związany z IT. W latach 1999 – 2007 pracownik firmy IBM Polska odpowiedzialny za rozwiązania pracy grupowej.Od roku 2007 prowadzi firmę, która zajmuje się szkoleniami, doradztwem oraz sprzedażą rozwiązań IT dla firm. Są to rozwiązanie z zakresu pracy grupowej, wybranych aspektów analityki biznesowej. Firma zajmuje się także marketingiem internetowym.

Autor artykułów i książek związanych z pracą grupową oraz autor materiałów szkoleniowych.

Linkedin

 

 

 

Korekta:

Ewa_Brzeska2EWA BRZESKA

Doświadczony Manager i Konsultant IT. Od 25 lat związana czynnie z branżą informatyczną.
W tym czasie uczestniczyła w realizacji wielu projektów, pełniąc rolę analityka, projektanta,
architekta i programisty oraz kierownika projektu. Wśród zrealizowanych przez nią projektów są rozwiązania wspomagające zarządzanie różnymi sferami biznesu i produkcji. Ma ponad 15 lat doświadczenia w tworzeniu systemów klasy MES (ang. Manufacturing Execution System) dla energetyki i przemysłu. Zarządza projektami i produktami informatycznymi oraz wytwarzaniem oprogramowania. Zajmuje się konsultingiem i doradztwem IT, wykorzystując przy tym bogate doświadczenie praktyczne oraz wiedzę teoretyczną, zdobytą m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  W 2009 roku wraz ze wspólnikiem założyła firmę Ebitech, która zajmuje się głównie tworzeniem oprogramowania biznesowego na platformy systemowe Apple: iOS i Mac OS X. Współzałożycielka oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań.

  Linkedin

 

Oprawa graficzna i skład:

 

Dagmara ZawadaDAGMARA ZAWADA

z wykształcenia fototechnik i geoinformatyk, w REQ Magazyn osoba odpowiedzialna za opracowanie graficzne i skład czasopisma. Interesuje i zajmuje się fotografią, grafiką komputerową, geoinformatyką i GIS oraz programowaniem aplikacji internetowych i mapowych.

Autor strony:  www.dagmarazawada.pl

Linkedin